Apartamentowiec Thespian
Zastosowane systemy: Aluprof MB-SR50N, MB-70HI
Powierzchnia fasad: 7 000m2
Wysokość obiektu: 9 kondygnacji
Rok ukończenia: 2011
Elewacja składa się z podwójnej fasady („druga skóra”). Wewnętrzna typowa słupowo-ryglowa w systemie ALUPROF MB-SR50N ; zewnętrzna wysunięta do przodu ze szkła hartowanego gr 12 mm na wspornikach stalowych. W przestrzeni pomiędzy fasadami znajdują się kraty pomostowe oraz żaluzje. Ponadto wykonano elewacje z płyty kompozytowej LARSON wraz z dociepleniem wełną mineralną.
Thespian zdobył główną nagrodę wśród wrocławskich inwestycji w konkursie „Piękny Wrocław”.
Galeria projektu Thespian
Elementy wyróżniające
Elementem wyróżniającym jest zastosowanie dwuwarstwowej fasady w celu znacznej poprawy izolacyjności akustycznej apartamentów od intensywnego ruchu ulicznego. W przestrzeni pomiędzy warstwami fasady umieszczono żaluzje oraz zasłony.
OPIS INWESTYCJI – APARTAMENTOWIEC THESPIAN
Wrocławski obiekt mieszkalny w granicach dzielnicy Krzyki przy ul. Powstańców Śląskich 1/3 oraz Powstańców Śląskich. Budowa gmachu Apartamentowiec Thespian wystartowała w pierwszym kwartale 2010 i dobiegła końca w 1 rok. Powierzchnia użytkowa tej dziewięciokondygnacyjnej budowli równa się ponad 7 tys. metrów kwadratowych, z czego największą część zajmują biura – ponad 2 tys. metrów kwadratowych, mniej powierzchnia handlowa – 940 metrów kwadratowych. Na generalnego wykonawce budynku została wybrana firma budowlana Eiffage Budownictwo Mitex, jest on projektem inwestycyjnym spółki ING Real Estate Development, a zaprojektowany został przez architektów z pracowni Maćków Pracownia Projektowa z Wrocławia. Niedaleko znajdują się Sąd Apelacyjny we Wrocławiu i osiedle Rondo Verona oraz budowany jest budynek Krucza 2A.
INFORMACJE DODATKOWE
- koszt inwestycji: 90 mln zł
- w parterze budynku znajdą się lokale handlowo-usługowe, wyżej znajdą się biura, a od trzeciego do ósmego piętra będą apartamenty
- lokale mieszkalne o powierzchni od 70 do 230 m kw.
- kondygnacje powyżej czwartej są cofnięte względem ulicy
Źródło – urbanity.pl