Polska flaga Europejska flaga

Historia Reconal

Historia Reconal jest dla nas bardzo ważna. Pamiętamy naszą przeszłość, abyśmy mogli wyciągać z niej wnioski i upewnić się, że jesteśmy wierni naszym podstawowym założeniom. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są powiązane ze zmiennymi na przestrzeni lat oczekiwaniami klientów.

Nasze udokumentowane osiągnięcia przyniosły nam zaufanie i szacunek na rynku producentów konstrukcji aluminiowych, dzięki czemu nasi klienci wracają do nas z nowymi projektami.

Rok
Wydarzenie
1993
Założenie firmy, produkcja okien i drzwi od pojedynczych dostawców systemów aluminiowych i PVC.
1994
Dodanie do oferty ścian osłonowych, rozszerzenie produkcji o trzeciego dostawcę systemów aluminiowych.
1996
Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego, rozszerzenie oferty o okładziny elewacyjne.
2007
Otwarcie nowego zakładu produkcyjno-biurowego.
2013
Dalsze poszerzanie oferty produktowej, wdrożenie zautomatyzowanych procesów produkcji w oparciu o maszyny CNC.
2014
Dodanie do oferty szklenia strukturalnego - Historia Reconal
2015
Powiększanie terenu firmy w celu sprostania rosnącemu zainteresowaniu produktami Reconal.
2017
Założenie Działu Eksportowego oraz pierwsze realizacje poza granicami Polski
2019
Założenie spółki partnerskiej w Wielkiej Brytanii, uruchomienie kolejnej hali produkcyjnej dostosowanej do produkcji fasad segmentowych
2020
Pierwsza realizacja fasady segmentowej - Historia Reconal
2022
Wysłanie setnego kontenera zamorskiego oraz dwusetnej ciężarówki z produktami najwyższej jakości do zagranicznych klientów
2023
Dalsza ekspansja na rynki USA oraz Kanady. Realizacja projektów na najwyższym poziomie (dosłownie i w przenośni - budynki wysokościowe +36 pięter)
Historia Reconal

Eksport

Historia ekspansji Reconal

W ciągu ostatnich 30 lat stale rozwijaliśmy zakres działalności. Zaczynaliśmy od rynku lokalnego, następnie rozszerzaliśmy działalność na cały region, aż osiągnęliśmy pozycję uznanego dostawcy i instalatora w całej Polsce. Chociaż większość naszych realizacji miała miejsce w Polsce, eksportowaliśmy również nasze produkty i usługi do innych krajów europejskich: Włoch, Niemiec, Norwegii i Anglii. W 2017 r. w naszej firmie zbudowany został nowy, dedykowany zespół, aby dalej rozwijać nasz projekt eksportowy.

Wzmożona praca w kierunku rynku Brytyjskiego, zaowocowała założeniem w 2019 r. spółki partnerskiej Reconal Ltd w celu pozyskiwania i obsługi klientów z Wielkiej Brytanii. Działalność naszej firmy nie ogranicza się jednak tylko do terenów Starego Kontynentu. Od lat z sukcesami prowadzimy eksport do Stanów Zjednoczonych, a zdarzyła się nawet realizacja u wybrzeża Afryki…

Celem rozwinięcia eksportu jest zbudowanie marki Reconal na rynkach europejskich i amerykańskich w spójny i trwały sposób.

Nasi specjaliści ds. sprzedaży, inżynierowie, technicy oraz inspektorzy jakości współpracują ze sobą, aby zaoferować najlepsze produkty z branży aluminiowej, niezależnie od lokalizacji z uwzględnieniem specyfiki każdego z regionów.

Rozwój produktu – panele perforowane

Perforowane elewacyjne panele aluminiowe i stalowe to kategoria produktów, na których skupiamy się w szczególny sposób. Nowoczesne trendy architektoniczne i projektowe coraz częściej odwołują się do tych rozwiązań i jest wielce prawdopodobne, że panele perforowane będą coraz powszechniej stosowane.

Dlatego nieustannie poszerzamy nasz park maszynowy o maszyny realizujące coraz bardziej wymagające projekty. W kolejnych latach, będziemy nadal ciężko pracować, aby perforowane panele oferowane przez Reconal były kompletnym i odpowiednim rozwiązaniem do wszelakich zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Naszym celem jest dalsze rozszerzanie naszego portfolio gotowych wzorów graficznych i projektowych, jak również współpraca z klientami nad ich autorskimi wizjami, aby stać się jednym z liderów na rynku spersonalizowanych paneli perforowanych.

Rozwój produktu – fasady segmentowe / systemy window wall

Idąc za potrzebą rynku, rozwijamy nasze kompetencje w zakresie prefabrykacji elementów fasad budynków w postaci gotowych segmentów, bądź konstrukcji okienno-drzwiowych montowanych w przygotowane otwory uzbrojone w profile brzegowe. Podejście to pozwala klientom zaoszczędzić czas instalacji oraz zredukować koszty montażowe.

Ciężar projektowy oraz logistyczny takiego przedsięwzięcia przenosi się na nasze barki jednak jest to wyzwanie które już kilkukrotnie podjęliśmy i z sukcesem zrealizowaliśmy. Chcemy jednak pracować nad tym aby nasze produkty były jeszcze lepsze oraz szybciej dostępne, dlatego wymieniamy się naszymi doświadczeniami z realizacji z dostawcami systemów, czego rezultatem są już teraz korekty w katalogach oraz poprawa ogólnej jakości wyrobów gotowych.

Kontakt do Reconal

Odpowiemy na wszelkie pytania, wykonamy wycenę, a także audyt Twojego projektu. Skontaktuj się z nami!

Masz pytania? Nie znalazłeś interesującej oferty?

Sprawdź co możemy Ci zaoferować!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.