Polska flaga Europejska flaga

Małopolski Park Technologii Informacyjnych

Zastosowane systemy: Reynaers CW 50 oraz CW 50 SC

Powierzchnia fasad: 4 500m2

Wysokość obiektu: 12m

Rok ukończenia: 2015

Na szczególną uwagę zasługuje elewacja północna, wykonana w systemie CW 50 SC z oknami wysuwanymi równolegle oraz z interesującym sitodrukiem w kształcie nerwu siatkówki oka.

MPTI

Galeria projektu MPTI

MPTI
MPTI
Information Technology Park - reconal
MPTI
Information Technology Park - reconal
MPTI
MPTI

Elementy wyróżniające

Elementami wyróżniającymi są dodatkowe zewnętrzne elementy zacieniająco dekoracyjne w formie drugiej warstwy fasady (druga skóra)

Information Technology Park - reconal
MPTI
MPTI

OPIS INWESTYCJI – MPTI

Małopolski Park Technologii Informacyjnych to krakowski biurowiec w dzielnicy Dębniki w otoczeniu ulic Gronostajowej, Skotnickiej, Bobrzyńskiego. Czasem funkcjonuje pod nazwą Ośrodek Innowacyjności Krakowskiego Parku Technologicznego. Konstrukcja gmachu rozpoczęła się w listopadzie 2010 i dobiegła końca w 55 miesięcy. Powierzchnia całkowita tego czterokondygnacyjnego budynku biurowego wynosi 12000 m2, natomiast użytkowa 8400 m2. W odległości 245 metrów znajduje się gmach Instytut Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, 510 metrów dalej znajduje się budynek Biblioteka Papieskiej Akademii Teologicznej, a 510 metrów dalej znajduje się Osiedle Bobrzyńskiego.

INFORMACJE DODATKOWE

  • koszt inwestycji to 109 mln złotych
  • system ogniw fotowoltaicznych ukryty w szklanych ścianach dostarczy energii do zasilenia urządzeń w obiekcie, a interaktywne żaluzje zewnętrzne dostosują się automatycznie do zmiennych warunków atmosferycznych.
  • budynek posiada powierzchnie biurowe klasy A
  • budynek ten będzie stanowić zaplecze dla funkcjonowania Małopolskiego Klastra Technologii Informacyjnych

Źródło – urbanity.pl

Inne projekty